1D Twitter’da da 1 numara!

1D Twitter’da da 1 numara!

Twitter, 2015’te One Direction ile ilgili benzersiz sohbetlere sahne oldu. Grup ile ilgili atılan tweet sayısı 700 milyonu geçti.

Konu müzik olunca da Twitter grup ve şarkıcıların hayranlarının,birbiriyle en çok etkileşime geçtiği ve en ateşli sohbetlerin döndüğü yer haline geliyor. Twitter’da çok sayıda takipçiye sahip olan sanatçılar ise albüm ve konser duyuruları için Twitter’ı kullanmaktan çekinmiyor. Bu gruplardan belki de en fazla sayıda takipçiye sahip olan One Direction, 2015 yılında (Ocak’tan Ekim’e dek) hakkında en çok Tweet atılan müzik gruplarından biri oldu. Görünen o ki One Direction’ın tutkulu hayranları, One Direction’ı Twitter’da da yalnız bırakmadı. Analize göre Twitter’da en çok konuşulan One Direction üyesi, elbette, Harry Styles. Hayranları belli ki Styles’a duydukları tutkuyu Twitter’da da sürdürüyor! Zayn’in gruptan ayrılması ise gerçek hayatta olduğu gibi Twitter’da da hüzünlü sohbetlere yol açtı.

Grubun müziğe bir yıllığına ara verdiğini açıklaması ise aynı şekilde Twitter’daki hayranlarını oldukça üzdü. Twitter’da genç kızlar geri sayıma çoktan başladı bile!

 

One Direction’la ilgili 2015’te 700 milyondan fazla Tweet atıldı

Grubun hakkında en çok Tweet atılan üyeleri

1) Harry Styles (@Harry_Styles) - 120m

2) Niall Horan (@NiallOfficial) - 85m

3) Zayn Malik (@zaynmalik) - 80m

4) Louis Tomlinson (@Louis_Tomlinson) - 73m

5) Liam Payne (@Real_Liam_Payne) - 63m

 

Bu yıl Twitter’da en büyük yankıyı uyandıran One Direction olayları

1) 25/26 Mart - Zayn gruptan ayrıldığını açıkladı: 18.7m Tweet

2) 24-25 Ağustos - One Direction müziğe ara vereceğini açıkladı: 15.5m Tweet

3) 31 Temmuz/1 Ağustos - Drag Me Down, Zayn’sız ilk şarkı: 13.1m Tweet

4) 29 Temmuz - Zayn solo albüm imzası attı: 10.5m Tweet

5) 5 Nisan -Zayn One Direction’ı terk ettikten hemen sonra, grup eve döndü ve dört üye olarak ilk röportajlarını verdi: 10.1m Tweet

İlgili Haberler

‘Action1D’ ile geleceğe!

‘Action1D’ ile geleceğe!

09 Temmuz 2015 |

One Direction üyeleri yayınladıkları manifesto videosuyla sayısı milyonlara ulaşan hayran kitlesine “Daha İyi Bir Gelecek ve Dünya için” çağrıda bulunuyor. “Action/2015” adlı kampanyanın bir parçası olarak başlayan bu çalışmanın amacı; 2015’in açlık, eşitsizlik ve iklim değişimi konularına karşı ciddi adımların atılabileceğinin kanıtlandığı bir yıl olmasını sağlamak ve bunun için Eylül ayında New York’ta ve Aralık ayında Paris’te gerçekleşecek olan Dünya Liderleri Buluşması öncesinde liderlerin dikkatini bu konuya çekerek, konuya ilişkin yapıcı kararlar alınmasını sağlamak. One Direction’ın yanı sıra “action/2015” kampanyasına desteklerini belirtenler arasında Shakira, Ben Affleck, Bill Gates ve Bono gibi isimler de dikkat çekiyor. Action/1D, dünyanın çeşitli yerlerindeki milyonlarca genç insanın; iklim ve kalkınma konularının işleneceği ve geleceğe dair önemli kararların alınacağı uluslar arası bu buluşmada seslerinin duyulmasına şans vereceği için gelecek nesiller için önem taşıyan bir kampanya olacak. One Direction üyelerinin sayısı 20 milyonu aşan twitter takipçilerine “action/1D manifesto”sunu anlattıkları videoları 8 Temmuz’da yayınlandı. Eylül ayı başında hayranların gönderdikleri çalışmalardan hazırlanacak olan özel içerik, Eylül ayı başında Birleşmiş Milletler’in kalkınma planlarının açıklanmasından önce New York’taki uluslar arası bir buluşmada tüm dünya ile paylaşılacak. Grubun hayranları, Türkiye’nin de dahil olduğu yarışmaya ilişkin detaylarahttp://www.onedirectionmusic.com/action1D sayfasından ulaşabilirler. One Direction grubunun açıklaması: “Hayranlarımız paylaşımlarıyla ne kadar güçlü ve yaratıcı olduklarını zaman içerisinde ve şimdi bir kez daha kanıtladılar. Bu nedenle biz de dünyayı değiştirmek için onlarla yeniden bir araya gelmek ve birlikte sesimizi duyurmak istedik. Genç nesil, dünyadaki açlık, eşitsizlik ve tehlikeli hale gelen iklim değişimi konularında bir şeyler yapılabilmesi için yeterli güce sahip. Şimdi bir araya gelme, harekete geçme ve dünyamızın geleceği için sesimizi duyurma zamanı.”

HEMEN İZLE
Sence Hangisi?

{{question.Title}}