‘BurADA Müzik Var’

‘BurADA Müzik Var’

ADA Müzik, ‘Burada Müzik Var’ festivali ile 10 gün boyunca İstanbullulara unutamayacakları anlar yaşatacak.

Türk müzik dünyasına kazandırdığı sanatçılar ve müziğe yaptığı yatırımlarla sektöründe kendine özel bir yer edinen ADA Müzik,  “Burada Müzik Var” festivali ile 10 gün boyunca İstanbullulara unutamayacakları anlar yaşatacak.

 

Yolu, Ada Müzik ile kesişen sanatçıların konser ve özel projelerle yer alacağı festival,  28 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Moda Kayıkhane’de düzenlenecek. Kapsamı ve içeriği bakımından Türkiye’de tek mekanda ilk kez gerçekleştirilecek “BurADA Müzik Var’’ festivalinde ayrıca; müzik ile ilgili oturumlar, söyleşiler, atölye ve sürpriz etkinlikler de organize edilecek.

 

Müzik Dolu 10 Gece

İstanbullular festivalde, şarkıları dillerden düşmeyen sanatçıların vereceği konserlerle sonbahar akşamlarını müzikle dolu geçirecekler.  Alternatif müzikten pop’a, rock’tan caz’a kadar geniş bir yelpazede herkesin müzik zevkine hitap edecek festivalde sahne alacak Ada Müzik sanatçıları, daha önce hiçbir yerde duyulmamış özel sound ve performanslarıyla alışılmışın dışına çıkarak şaşırtıcı sürprizler de yapacaklar.

“Burada Müzik Var” festivali 28 Eylül’de Kolektif İstanbul, Grup Gündoğarken ve Birsen Tezer konserleriyle başlayacak. Her gün en az iki Ada Müzik sanatçısının farklı sahnelerde müzik tutkunlarıyla buluşacağı festivalde, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Barlas Tan Özemek, Bulutsuzluk Özlemi, Burcu Tatlıses, Bülent Ortaçgil, Çiğdem Erken, Gürol Ağırbaş, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur, Kesmeşeker, Mehmet Güreli, Moğollar, Mor ve Ötesi, Mozaik, Senem Demircioğlu-İklim Tamkan, Şenay Lambaoğlu Quintet, Yeni Türkü ve Zuhal Olcay ile birlikte çok sayıda sürpriz sanatçı da sahne alacak.

Festivalin 7 Ekim tarihindeki final gecesinde ise sahnede Fazıl Say olacak. Fazıl Say şarkılarını Serenad Bağcan, Güvenç Dağüstün ve Ece Dağıstan ile birlikte seslendirerek Moda sahilinden tüm İstanbul’u müzik ile kucaklayacak.

 

Sadece Konser Yok…

Yalnızca konserlerle sınırlı kalmayacak festivalde; müziğe yön veren sanatçılar, iş insanları ve müzik yazarlarının katılımıyla Türkiye’de ve dünyada müzik endüstrisinin gittiği yer, ekonomide müziğin yeri, yeni müzik mecraları gibi konu başlıklarıyla oturum ve söyleşiler de gerçekleştirilecek.

Yetişkinlerin müziğe doyacağı festivalde çocuklar için de özel etkinlikler yapılacak. Çocukların keyifle dinleyebilecekleri müzik performanslarının yanı sıra, katılıp müzik yapabilecekleri atölye çalışmaları da festival programı içinde yer alacak.

Sence Hangisi?

{{question.Title}}