Plaktan 'Oyuna Devam'

Plaktan 'Oyuna Devam'

Bülent Ortaçgil’in 3.albümü 'Oyuna Devam’ , 24 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Bülent Ortaçgil hayranlarının en sevdiği albümlerinden birisi olan  ve sanatçının olgunluk döneminin başlangıcı sayılan bu albüm , remastered ve yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor
 

1990 yılında  solo kariyerine verdiği 16 yıllık aradan sonra "2. Perde " albümüyle müziğe geri dönen sanatçı, hemen 1 yıl aradan sonra yayınladığı ve ‘ Benimle Oynar Mısın ‘ albümün devamı niteliğinde olan ‘Oyuna Devam ‘ albümüyle kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açmış oldu. Kamil Gök prodüktörlüğünde gerçekleşen ve daha sonraları uzun süre birlikte sahne alacağı arkadaşlarıyla ilk kez stüdyoya giren sanatçının bu albümünde söz ve müziği kendisine ait olan  toplam 10 şarkı bulunuyor.  1991 yılında Istanbul’da kaydedilen ‘ Oyuna Devam ‘ albümünde,  kendisine çekirdek kadro olarak piyanoda Selim Atakan, elektrik, perdesiz  gitar ve e-bow’da Erkan Oğur, bas gitarda Gürol Ağırbaş ,davul ve perküsyonda Cem Aksel ‘in yanı sıra ,’ Kaptan ( Yolculuk Ne Zaman ? )  ‘ şarkısında vokaliyle Leman Sam , piyano ve viyolonselde  Tarık Sezer ve elektrik gitarda Tahsin Endersoy eşlik etmiştir. ‘Aşk Nereye Kadar ‘, ‘ Zaman Sıkışmış ‘, ‘Kızıma Mektup ‘, ‘ Oyuna Devam‘, ’ Yalnız’, ‘Bu Su Hiç Durmaz ‘ ve ‘ Kaptan ( Yolculuk Ne Zaman ) ‘ gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak , bu hafta itibarıyla  EMI – Universal Müzik Türkiye  dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinden satışa sunuldu.

Sence Hangisi?

{{question.Title}}