Plaktan ‘Yavuz Çetin’ şarkıları! - Dream TV
 
Plaktan ‘Yavuz Çetin’ şarkıları!

Plaktan ‘Yavuz Çetin’ şarkıları!

Efsanevi gitarist Yavuz Çetin’inin ilk albümü 18 yıl sonra ilk kez plak formatında!

Erken vedasıyla hepimizi üzen, Türkiye’de yetişmiş en yetenekli gitaristlerden, Blues tandanslı Türkçe Rock türünde yazdığı şarkıları ve sergilediği eşsiz performanslarıyla bir dönemin idolü Yavuz Çetin‘in ' İlk ' albümü , 18 yıl sonra Rainbow45 Records etiketi ve EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Türkçe Rock Müziği‘nin en başarılı albümlerinden birisi olarak kabul edilen ve dönemi itibarıyla Rock tutkunlarının vazgeçemediği bu albüm, yüksek ses kalitesinde, açılır kapaklı, 180 gr. ağırlığında, ayrıca poster ve Yavuz Çetin‘in yakın dostlarının kendisiyle ilgili anıları, duyguları ve düşüncelerinin yer aldığı 2 sayfalık çok özel kitapçıklı yepyeni tasarımıyla plak severlere sunuluyor…

Yaşamı boyunca 1960'lı ve 1970'li yılların Blues ve Rock müziklerinden etkilenir Yavuz Çetin… Blues ve Rock müziğinin ruhunu Türkçe sözlerle harmanlar ve birbirinden güzel şarkılar yazarak kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip olur.

Jimi Hendrix’i ve dünyaya mal olmuş Blues şarkılarını da yorumlamaktan her zaman büyük bir keyif alır. Kendine özgü duruşu, tavırları, sevecenliği, paylaşımcılığıyla dostları ve müzisyen çevresinde bunun yanı sıra olağanüstü müzikal yeteneği, stili ve şarkılarıyla kısa sürede müzik dünyasında fark edilen ve çok sevilen Yavuz Çetin, kendi şarkılarının yanı sıra çok sayıda sanatçının stüdyo albümlerinde yer almış ve sahne performansları sergilemiştir. Kurucusu olduğu Labirent, Grup Pi, Yavuz Çetin Band ve 16 yıl çaldığı Blue Blues Band‘in yanı sıra uzun süre MFÖ grubunun gitaristliğini de üstlenmiş ve sayısız sahne performansı sergilemiştir..

Ercan Saatçi ile Aykut Gürel’in prodüktörlüğünde ve Yavuz Çetin‘in süpervizörlüğünde gerçekleşen sanatçının bu ‘ İlk ‘ albümünde toplam 12 adet söz ve müziği kendisine ait olan şarkı yer almaktadır . Kendisine Özkan Uğur, Göksel, Sunay Özgür, Cengiz Tuncer, Yavuz Darıdere ve Serdar Öztop gibi tanınmış & başarılı müzisyenler eşlik etmiştir.

‘Erkeğin Olmak İstiyorum‘, ‘Bilmem Neden İnat Ettim‘, ‘Kimse Bilemez’, ‘Bodrum Gecesi Yüzünden‘, ’Ağlamayı Sevmem Ben’, ‘Sahil‘, ‘Birkaç Saat‘ ve ‘Fanki Zonki Tonki’ gibi Çetin’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak, Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinde satışa sunuldu.

Sence Hangisi?

{{question.Title}}