Yeniden Fatih Erdemci!

Yeniden Fatih Erdemci!

'Ben Ölmeden Önce' şarkısı ile 97 yılında büyük beğeni kazanan Fatih Erdemci, uzun süren sessizliğini yeni albümü ‘Kapılar’ ile bozdu!

Ada Müzik firmasının yapımcılığını üstlendiği “Kapılar” albümü; besteci ve yorumcu Fatih Erdemci’yi uzun bir aradan sonra rock müzik dinleyicileri ile buluşturuyor. Albümde yer alan tüm şarkıların  söz ve müzikler yine Fatih Erdemci’ye ait.

Albümdeki parçaların tümünün aranjörlüğünü besteci ve orkestra şefi Murat Cem Orhan üstlendi. Albüm kayıtları Ege Semercioğlu Stüdyolarında gerçekleştirilmiş, mastering: Çağlar Türkmen, mix: Murat Bulut tarafından yapılmıştır. 1. Ve 6. şarkılarda yine Ege Semercioğlu mixlerde katkıda bulundu. Canlı enstrüman kayıtlarında akustik gitar: Fatih Erdemci, bas gitar: Sıtkı Sencer Özbay, elektrik gitar: Veysel Çolak , tuşlu çalgılar:  Murat Cem Orhan, davul: Yuşa Katı, çello:  Çağ Erçağ, yaylı dörtlüsü: Altın Dubleler, kontrbas: Baran Say, tronmpet-flügelhorn:  Ege Cengiz, obua: Sezai Kocabıyık, geri vokal: Burcu Durmaz eşlik etmişlerdir. Akın Eldes gitar solosuyla, Pamela Spence vokaliyle albüme destek vermiştir.

Albüm fotoğrafları İranlı sanatçısı  Nima Mohseni tarafından çekilmiş, grafik tasarımı Fatih Erdemci tarafından yapılmıştır.

Sence Hangisi?

{{question.Title}}