Emre Kula’dan solo albüm!

Müzisyen Emre Kula, Mayıs’ta yayınlanacak ilk solo albümü 'Theory of Change' ve ilk videosu 'Find the Will' ile müzikal kariyerinde yeni bir dönemi başlatıyor.

Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Jazz Gitar bölümünü tamamlayan Emre Kula, profesyonel müzik kariyerine 2000'lerin başında kendi kurduğu gruplar ile başladı. Bugüne kadar çok sayıda önemli yerli ve yabancı festivalde sahne alan müzisyen, 2016 sonunda KES ile Almanya ve İsviçre turnesini tamamladıktan sonra bu yeni solo çalışması ile 2017 yılında Türkiye ve dünyadaki rockseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu albüm, Emre Kula'nın rock müzik ile ilgili kişisel yolculuğunun bir özeti niteliğini taşıyor. Kula'nın 20'li ve 30'lu yaşları ile ilgili hikayelerini anlatıyor. Son 10 yıllık dönemde ürettiği, sahnelerde zaman zaman çaldığı, izleyicilerden beğeni kazanan şarkıları; 'artık kaydetme zamanı geldi' diyerek çalışmaya başlayan Emre Kula, kayıt ve üretim sürecini 3 yıla yakın sürede bitirdi. Bu sürenin bu kadar uzun olma sebebi, sanatçının doğru bildiği sesleri, tam karşılığını bularak kaydetme isteğinden kaynaklanıyor. Mart ayından itibaren tek tek yayınlanacak şarkılar, yapıldığı senelere göre kronolojik olarak sıralanacak, Mayıs ayında bütün albümün yayınlanması bittiğinde, bu yolculuk yeni albüme kadar tamamlanmış olacak. 

 Emre Kula, albümün çıkışını takiben solo konserlerine de başlayacak. 

KES isimli progresif rock grubunun üyesi olmasının yanı sıra, 2010 yılından bu yana Can Bonomo ile sahne alan, Ceza'nın 'Sus Pus' albümünde müzisyen olarak Ceza'ya hem albümde, hem sahnede eşlik eden Emre Kula, Sertab Erener'in, 2016 yılında piyasaya çıkan 'Kırık Kalpler Albümü' nün de prodüktörlüğünü üstlendi. Kula, 2000 yılından bu yana birçok proje ve albümlerde ayrıca stüdyo müzisyenliği yapmaya devam ediyor.

Sence Hangisi?

{{question.Title}}