Defans’tan yeni albüm!

İzmirli grup Defans 2. Albümü ‘Bana Hiçbir Şey Olmaz’ ile karşınızda!

Defans, 1997 yılında ‘Punch’ adıyla İzmir’de kuruldu. Uzun yıllar bu isimle kendi özgün tarzlarını piyasa anlayışının önünde tutarak, kendilerine geniş bir hayran kitlesi edindiler. İzmir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde konserler verdiler, Türkiye’nin önemli müzisyenleri ile birlikte çeşitli festivallerde sahne aldılar. 2007 yılında Jack Daniel’sın düzenlediği müzik yarışmasında ‘Lovercare’ isimli parçalarıyla ödül alan grup, daha sonra Jack Daniels’ Türkiye Turnesi’nde yer aldı.

2011 yılında tamamen kendi besteleri üzerine çalışmaya yoğunlaşarak adını Defans olarak değiştiren grup; Burak Çakaloz (vokal / gitar), Ömer Kapancıoğulları’na (gitar / geri vokal), Fatih Nalbantoğlu (bas gitar) ve Tuna Boylu’dan (davul) oluşmaktadır.

Defans, ilk albümünü 2013 yılında kendi ismiyle yayınladı. Bu albümden “Güzel” ve “Gelmiyor İçimden” şarkıları için çekilen kliplerinin ardından konserlere devam eden Defans, 2014 yılında Babajim Stüdyoları’nda “Hikaye Bayan” isimli bir şarkı kaydetti ve kayıt görüntülerinden derlenen üçüncü klibi bu şarkı için yayınladı.

2018 yılında yeniden stüdyoya giren ve 2019 yılında ikinci stüdyo albümleri “Bana Hiçbir Şey Olmaz”ı tamamlayan grup, çeşitli festivaller ve konserler ile tekrar dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.