Hayko’dan ‘Ağla Sevdam’a farklı video!

Hayko Cepkin, geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Beni Büyüten Şarkılar Vol.1’den merakla beklenen ‘Ağla Sevdam’ şarkısını kliplendirdi.

Sakin Olmam Lazım’, ‘Tanışma Bitti’, ‘Sandık’ ve ‘Aşkın Izdırabını…’ albümlerinde farklı konseptler işleyen Hayko Cepkin, son albümü ‘Beni Büyüten Şarkılar Vol.1’de hayatında önemli yeri olan şarkıları kendine has yorumlamıştı. Albümün açılışını ‘Aldırma Gönül’ ile gerçekleştirdikten sonra sırasıyla ‘Ben İnsan Değil Miyim?’ ve ‘Yuh Yuh’ şarkılarını da kliplendiren Hayko Cepkin, şimdi de Türk Sineması’nın önemli filmlerinden olan ‘Ağır Roman’ın unutulmazı ‘Ağla Sevdam’ şarkısına yine farklı bir klip çekti.

 

Türkiye'de ilk Hareket Yakalama (Motion Capture) teknolojisiyle yapılan 3 Boyutlu Animasyon müzik klibi olma özelliğine sahip olan ‘Ağla Sevdam’, 5 kişilik ekip ile 3 ayda tamamlandı. Stüdyoda çekilen referans fotoğraflarıyla 3 boyutlu modellenen Hayko Cepkin, hareket yakalama (motion capture) teknolojisiyle alınan gerçek hareketlerin 3 boyutlu ortama aktarılmasıyla canlandırıldı. Argon Works yapımcılığında ve Alkım Serbest yönetmenliğinde çekilen klipte, sevdiği kadını kaybeden ve taştan heykeline sarılarak özlem gideren bir karakter canlandırıldı.

 

Her projesi farklı bir konsept barındıran, dahil olduğu her projede çok konuşulan, Türkiye’de eşi benzeri olmayan sahne performanslarına imza atan Hayko Cepkin, klip çalışmalarının yanı sıra ‘Beni Büyüten Şarkılar Vol.1’in elektrik ve akustik konserlerine devam ediyor…