‘Nemrud’ plakta!

‘Nemrud’ plakta!

Türk Progressive Rock’ ının önemli temsilcilerinden NEMRUD, 2 yıl aradan sonra 3.stüdyo albümü “Nemrud” ile LP & CD formatında müzikseverlerle buluşuyor!

İlk iki albümleri ‘ Journey Of The Shaman ‘ ve ‘ Ritual ‘ ile hem ülkemizde hem de dünyada önemli bir hayran kitlesine sahip olan Nemrud , kendi adlarını taşıyan 3. stüdyo albümüyle  iki yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşuyor…

 

Mert Göçay ( gitar & vokal),  Mert Topel ( tuşlu çalgılar ), Levent Candaş ( bas gitar  ) ve Mert Alkaya ( vurmalı çalgılar) ‘dan oluşan  Nemrud ‘un bu albümünde  göze çarpan en önemli farklılık , alışılagelen sound anlayışlarının yanısıra , deneysel arayışlar içine girmiş olmaları…

Albümdeki sözler grubun gitaristi ve vokalisti Mert Göçay' a ait olup ,tüm müzik ve  düzenlemeler ise grubun ortak çalışmasıdır. Hem LP hem de CD formatında yayınlanan bu konsept albümde 4 şarkı yer almaktadır. Plağın A yüzünde bulunan “Gods Of The Mountain” ve “Lion Of Commagene” ile B yüzünde bulunan “The Euphrates” ve “Forsaken Throne” şarkıları bir hikayenin birbirine bağlı 4 bölümüdür. Albümün CD formatında ise yukarıdaki şarkılara ek olarak ‘ Gods Of The Mountain” ile ‘ Forsaken Throne’ un radyo versiyonları yer almaktadır.

 

Albüm 04.05.2016 tarihi itibariyle EMI – Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’ un göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve www.rainbow45records.com web sitesinde satışa sunuldu. 

Sence Hangisi?

{{question.Title}}