24 Ayar ‘Alla Beni Pulla Beni’

24 Ayar, Barış Manço şarkılarından oluşan ‘Miras’ albümünden Müjde Kızılkan ve Evrencan Gündüz düeti ‘Alla Beni Pulla Beni’'nin videosuyla karşınızda!

24 Ayar Müzik Grubu 2014 yılında Eser Taşkıran tarafından kurulmuştur, grubun diğer iki kurucu üyesi olan Mustafa Kos (elektrik gitar) ve Recep Işık (latin ve etnik perküsyon) ta aynı Eser Taşkıran gibi uzun yıllar sahne üzerinde Barış Manço ile çalışmış önemli müzik adamlarıdır. Grubun kuruluş amacı mesleklerinde "hocalık" mertebesine gelmiş bu üç adamın ustalıklarını Türk Kültürü'nün mihenk taşı olan Barış Manço eserlerine yansıtmak, o önemli repertuarı en müzikal tavırla 2018 yılına uyarlamaktır. Bu düşünceyle Manço'nun son albümü olan "Mançoloji" nin de aranjörü olan Eser Taşkıran kolları sıvar.

 

Eser Taşkıran, Mustafa Kos ve Recep Işık haricinde grupta davulları Bensu Kos, bas gitarı Ferhat Hasanoğlu, nefesli sazları Vecihi Akın (trompet), Okan Akın (trombon), Volkan Şanda (alto saksafon) gibi usta müzisyenler icra etmekteler.

 

Bugüne kadar büyük şehirlerimizdeki önemli klüplerde performans veren 24 Ayar grubu, ayrıca bir Almanya Turnesi de çalarak, yurt dışındaki büyük organizasyonlarla da sesini duyurmayı başarmıştır.

 

Grup sahne çalışmalarına ek olarak DMC etiketi taşıyacak bir maxi single’ı da piyasaya sürmek üzeredir. Bu çalışma adından da anlaşılacağı üzere Barış Manço'ya derin saygı duygusu içerir, "MİRAS". Pop müzik adına ülkemizde yapılan en kapsamlı kayıtlardan birini gerçekleştiren grup, yeni projelerinde gerek kendi eserlerini, gerekirse Türk Müzik tarihinin yine çok önemli repertuarlarına dokunacak, yakaladıkları "Funk & Rock" tınıyı tüm yeni çalışmalarına yansıtacaktır.

Albümde solistlik görevini yine ülkemizde alternatif müzik alanının en değerli isimler üstlenmiştir, Evren Can Gündüz, Müjde Kızılkan, Meltem Taşkıran, Murat Çekem, Duygu Soylu ve Zeki Açabey.